N006 Maison Francis Kurkdijan Baccarat Rouge Muscent 15 ml

N006 Maison Francis Kurkdijan Baccarat Rouge Muscent 15 ml

MAISON FRANCIS KURKDJIAN; BACCARAT ROUGE 540; Uniseks [N06]

Tatlı, oryantal, çiçeksi, odunsu, baharatlı ve gurmand… Bazen de metalik ve serin! Zamansız, mevsimsiz! O, son yılların en fenomen parfümlerinden; en beğenilen niş tasarımlardan; Maison Francis Kurkdjian, Baccarat Rouge 540.
Francis Kurkdjian ve 250. yaşını kutlayan ve parfüm dünyasında da eşsiz cam tasarımlarıyla önemli bir yere sahip olan ünlü kristal üreticisi Baccarat işbirliği ile ortaya çıkan Baccarat Rouge 540; ismindeki 540 ile firmanın 1847 yılında icat ettiği ve patent sahibi olduğu kristal kesim, Skarlet kırmızısı cam işleme yöntemine atıfta bulunuyor. Bu yöntemle 24 karatlık altın eklenen kristal, 540 F’ye kadar ısıtılıyor ve mükemmel bir kırmızı cam rengi elde ediliyor.

Parfüm genel olarak iki katmanın mükemmel birlikteliğinden oluşuyor diyebiliriz; amberli çiçeksi ilk katman ve odunsu aromatik çiçeksi ikinci katman… Parfüm, yasemin ve safrandan oluşan tepe notaların; kalp notalarda yer alan amber ağacı ve esmer amber ile birleşmesi ile çiçeksi, ambersi, hafif odunsu ve ılık reçineli, çekici havasına kavuşuyor. Dip notalarda sedir ağacı ve köknar reçinesi içeren Baccarat Rouge 540; reçinelerin de eklenmesi ile tatlı, balzamik, çok sıcak olmayan fakat yumuşak ve kararında tatlı bir kırmızı koku şölenine dönüşüyor. Safranın bitter, topraksı, hafifçe tuzlu bir bal tatlılığında denebilecek karakteristik kokusunun, parfüm dünyasının beyaz kraliçesi yasemin ve amberle zenginleşmesi ile “tatlı kırmızı meyveler” illüzyonu yaratan parfüm; safran ve reçineler ile oryantal koku ailesine dahil olmakla birlikte; sedirin serin odunsuluğunu ve köknar reçinesinin yeşil, tatlı ve baharatlı, reçineli balzamik aurasını da yansıtmayı başarabiliyor. Baccarat Rouge 540’ın kimi parfümsevere “sıcak ve kırmızı meyveli”, kimisine ise “soğuk ve metalik etkili” gelmesinin; hatta aynı kişinin aynı parfümden farklı zamanlarda farklı tınılar almasının da sebebi bu zengin, kompleks koku piramidi… Bu parfüm gerçekten farklı, etkileyici ve popülaritesini haketmiş bir tasarım.
Kurkdjian’ın kokusal ve kimyasal dehasını çok net hissedebileceğiniz, gerçek bir sanat eseri.

Bu parfümü sadece üzerinizde taşımakla yetinmeyi istemeyebilirsiniz çünkü sadece “giymelik bir parfüm” değil aynı zamanda her an koklamak isteyeceğiniz bir “koku”… Bulunduğunuz ortama da başınızın üzerinden, yukarıdan bir-iki fıs sıkarak kokunun tadını keyifle çıkarmanızı tavsiye ediyoruz; böyle bir sanat eserinin keyfini çıkarmak her parfüm severin hakkı olmalı. Mevsimsiz, zamansız, gerçek bir imza parfüm, hakiki bir sanat eseri. Muscent Boutique Perfume muadilimiz kusursuz benzerliği, kalıcılığı ve ideal yayılımı ile her an yanınızda!

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Yasa Gereği Kozmetik Ürünlerinde artık taksit yapılamamaktadır.

Seçenekleri ödeme sayfasından inceleyebilirsiniz.

KAPIDA ÖDEME BİLGİLENDİRMESİ

Kapıda ödeme yöntemi peşin ödemelerde geçerlidir.

  • Üretici: Muscent Perfume
  • Ürün Kodu: N006-15
  • Stok Durumu: 2-3 Gün İçinde
  • 35.00TL

Etiketler: çekicimuscent, odunsumuscent

Loading...
Loading...
Loading...